Poradím vám…

Nech sa páči, napíšte otázku alebo pripomienku do komentára, rád poradím.

2 reakcie na Poradím vám…

  1. Simona povedal:

    Dobrý deň, p. Papuga. Dostala som úlohu vedúcej PK za oblasť Jazyk a komunikácia. Už druhý rok rozmýšľam nad vstupnými a výstupnými previerkami a diktátmi, ktoré sa píšu a podľa nemajú žiaden význam. My učitelia máme veľa opravovania a žiaci si z toho nič nerobia, pretože známky sa nezapisujú. Radšej by som svoju energiu venovala iným tvorivým činnostiam, ktoré deti zaujmu. Preto by som to chcela zrušiť a Vás sa zároveň opýtať, či je to možné a či nebodaj to nie je povinné. Ďakujem za Vašu odpoveď.

    • Ján povedal:

      Dobrý deň, ďakujem za dôveru. Vstupné, výstupné, polročné a iné písomky neexistujú, je to len relikt z doby starodávneho učenia. Viem si predstaviť, že by sa dali nastaviť efektívne a zmysluplne, no zase by to bola naháňačka s učivom. Pokojne to môžete zrušiť. Tematické písomky, prezentácie, ústne odpovede sú dostatočnou spätnou väzbou. V súčasnosti sú jedinými povinnými prácami: diktát a kontrolná písomná práca. Iba v predmete SJL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.