Cvičebnica ku Kompendiu slovenčiny

Slovenský rekord – najväčšia cvičebnica slovenčiny

Na stiahnutie: slávnostné online uvedenie knihy – obálka knihy – zadná časť s anotáciou * predhovor * obsah * ukážka z knihy

Kľúč: 1. Komunikácia; 2. Jazyk a reč; 3. Zvuková rovina slovenského jazyka; 4. Morfologická rovina slovenského jazyka; 5. Syntaktická rovina jazyka; 9. Z histórie jazyka a slovenčiny, aktualizuje sa

C V I Č E B N I C A je druhou časťou Kompendia slovenčiny. Obsahuje písomné i ústne cvičenia, úlohy a testy. Cvičebnica kopíruje štruktúru Kompendia a odpovede na jednotlivé cvičenia vyplývajú z práce s Kompendiom. Cvičebnica neobsahuje riešenia úloh. V prípade, že riešitelia nevedia úlohu vyriešiť, obrátia sa na mňa ako autora s požiadavkou zaslania kľúča odpovedí daného cvičenia.

Súčasťou Cvičebnice je kapitola o metodike práce s knihou a o všeobecných zásadách vyučovania jazyka.

Útvar: cvičebnica (zbierka úloh a cvičení na rozvíjanie jazykovej teórie a na jej aplikáciu) ku Kompendiu slovenčiny, ktorá zachytáva učivo slovenského jazyka v rozsahu základnej a strednej školy, no viaceré z cvičení sa dajú použiť aj v rámci vysokoškolského štúdia lingvistiky (napr. didaktiky).

OBJEDNÁVKY Cvičebnice: Sumu za jednu knihu 37,90 (vrátane poštovného a balného) uhraďte na SK41 0900 0000 0050 8191 3655. Po pripísaní nákupnej sumy knihu ihneď odosielame. DO POZNÁMKY PRE PRIJÍMATEĽA UVEĎTE MENO A PRIEZVISKO, PRESNÚ ADRESU A POČET, AK CHCETE VIAC AKO 1 KUS. Ak sa vám tieto údaje do poznámky pre prijímateľa nezmestia, napíšte ich do e-mailu knihyjanapapugu@gmail.com. Na uvedený e-mail knihyjanapapugu@gmail.com píšte aj fakturačné údaje alebo otázky o distribúcii knihy. V prípade odborných otázok a pripomienok ku knihe napíšte autorovi na e-mail  janpapuga@gmail.com. Objednávku expedujeme do týždňa.

Objednávku môžete realizovať aj cez internetový obchod: link. Po objednaní knihy Vás bude kontaktovať distribúcia.

Autor: PhDr. Ján Papuga, PhD. ©

Editorka: Mgr. Gabriela Kratochvílová

Obálka: Ondrej Sova

Grafika 1. vydania: Radim Jančovič

Recenzenti: PhDr. Eva Dodeková, Mgr. Gabriela Kratochvílová, PaedDr. Beáta Pácalová

Počet strán: 476

Rok 1. vydania: 2020 (náklad: 700 kusov)

Rok 2. vydania: 2022 (náklad: 400 kusov)

Rok ukončenia prvopisu: 2020

Cena: 37,90 € (vrátane poštovného)

Teším sa na vašu spätnú väzbu, námety, skúsenosti z hodín a konštruktívne pripomienky ku knihe.

OHLASY:

Dobrý deň, dostala sa mi do rúk Vaša nová Cvičebnica, som milo prekvapená, výborná práca. Chcem kúpiť viac kníh na školu, no kolegyne by chceli aj správne odpovede. Ďakujem za odpoveď a prajem Vám ešte veľa skvelých nápadov. 

Dobrý večer, pán Papuga, učím na gymnáziu. Na predmetovej komisii som navrhla, aby sme pre slovenčinárov zakúpili Vašu knihu – Cvičebnicu ku Kompendiu, pretože Kompendium mi už v nohom pomohlo v praxi a vydanie tejto príručky som vítala. Momentálne sa z nej už tešíme a používame ju. 

Prvé desiatky strán Cvičebnice zhltnuté a zatiaľ je absolútne skvelá. Dúfam, že čoskoro si budem mocť urobiť radosť aj Kompendiom literatúry, ideálne chronologicky radenom. Ja sama by som chcela byť žiačkou na hodinách, kde sa takýmto štýlom pracuje… A pre mňa je veľký bonus môcť sa na veci dívať ,,očami niekoho iného”, lebo sú dôverne známe, ale často z úplne iného uhla pohľadu podané ako mám ja, a už teraz mám pár stereotypov nabúraných (čo som za pomerne krátky čas nazbierala) a kopec nápadov ako ich zbúrať. Ďakujem a teším sa na ďalsiu Vašu publikáciu do zbierky.

Dobrý deň, pán Papuga, v piatok mi prišla Vaša Cvičebnica, hneď som mala krajší deň, celý večer som sa nemohla od nej odtrhnúť. Napíšem to úplne jednoducho – úžasná práca – také niečo vo výučbe SJ, podľa mňa, veľmi chýbalo, toľko pestrých úloh v jednom zdroji – výborné, určite táto Cvičebnica osloví mnohých. A určite sa stane aj neoddeliteľnou súčasťou mojich príprav na vyučovanie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.