Strážca kameňa

Slovenská fantasy trilógia (3. diel sa pripravuje)

Strážca kameňa II – Na pomedzí dvoch zemí

Autor: Ján Papuga ©
Editorka: Mgr. Michaela Sekerešová
Jazyková redaktorka: Mgr. Gabriela Kratochvílová
Ilustrácie a obálka knihy: Ondrej Sova
Vydavateľstvo: Citadella Publishing, Bratislava
Počet strán: 574
Žáner: 2. časť fantasy románu
Rok vydania: 2016
Rok ukončenia prvopisu: 2013
Krst knihy: 3. 3. 2016
ISBN: 978-80-8182-016-8
Cena: 13,90 €

Vyšlo s finančnou podporou spoločnosti MANDAT – TAX AND AUDIT SERVICES a Fondu Rudolfa Kusého.

Strážca kameňa I – V krajine havranov

Na stiahnutie: obálka knihy * úryvok * recenzia

Autor: Ján Papuga ©
Editorka: Zuzana Šeršenová
Jazyková redaktorka: Dana Brezňanová
Ilustrácie a obálka knihy: Svetozár Košický
Vydavateľstvo: Slovart, Bratislava
Počet strán: 400
Žáner: 1. časť fantasy románu
Rok vydania: 2010
Rok ukončenia prvopisu: 13. 11. 2010
ISBN: 978-80-556-0272-1
Cena: 9,95 €

OHLASY

Druhú knihu som ešte nečítala, lebo sa bojím, že sa nebudem vedieť dočkať pokračovania. No v 1. sa mi veľmi páčila idea kameňov Vita. Zamilovala som si to a najmä Zeya a Síliu. Ale asi skôr Síliu. Vždy som milovala čas, ako moc, ktorá sa nedá ovládať, ako schopnosť toľko dávať, hoci to zaniká v tieni toho, čo berie. Ale Sília mi prišla schopná ochraňovať ho. Páčilo sa mi aj, že Dali si píše denník. Taktiež sa mi páči myšlienka s kráľom – že je dieťa, lebo ako povedal Platonius, dospelý nemá také nápady a podobne. Niekedy keď som bola malá, predstavovala som si, že v mojej mysli je mnoho dvier a schodov poprepájaných cestami, ktoré pôsobili ako bludisko. Za každými dverami je niečo z mojej minulosti alebo moje pocity a pod. A tak mi pripadalo aj Centurum, plné dvier, ktoré ešte nie sú úplne prebádané aj so svojou temnou stránku. Ďalej sa mi páčili aj myšlienkové pochody Daliho a stupňované napätie, čo ma donútilo prečítať knihu ,,jedným dychom.“ Hoci mám len 13 rokov, prečítala som dosť kníh na to, aby som mohla povedať, že táto patrí k jedným z najlepšich fantasy.

Dobrý deň pán Papuga, prepáčte že takýmto spôsobom sa na Vás obraciam ohľadom vydania Vašej knihy Strážca kameňa III, nakoľko inak neviem zistiť, kedy bude kniha vydaná. Môj 11-ročný syn sa jej totiž nevie dočkať. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Chcem vám povedať, že v rámci mojich seminárov z didaktiky literatúry si majú študenti pripraviť aj zoznam literatúry (s krátkym komentárom a vysvetlením dôvodov), ktorú by odporučili na mimočítankové čítanie žiakom jednotlivých ročníkov. Na minulotýždňovej hodine študenti práve vaše knihy spomínali ako pútavé a odporučili by ich aj žiakom.  Ahoj, Janko, rád by som Ti oznámil, že som dočítal tvoju knihu a teším sa na pokračovanie. Zápletky knihu urobili úžasnou. Ilustrácie sú veľmi krásne a vieš akú farbu bude mať obal knihy? Páčila by sa mi tmavo modrá. Kedy asi bude 3. diel? Pozdravuje Ťa Lukáš a jeho rodina.

Super kniha. Zo začiatku ma ani moc nebavila, ale po tretej kapitole začala byť dobrá. Odporúčam ju a teším sa na ďalšie časti.

Nechápem tých ktorým sa táto kniha nepáči. Čo ste ju ani nečítalo alebo neviete čítať????????? Je to úúúúúúúžasnáááááááááá kniha. Odporúčam ju úplne každému.

Vynikajúca kniha, neviem, ako ju môžete okydávať. Samozrejme, má chybu, že nevyšla kdesi v Amerike, tam by ju obrúsili, aby mala tie minimálne nedostatky. Treba si uvedomiť, že tradícia fantasy žánru nemá u nás veľkú tradíciu, je dobré, že sa slovenský autor o ňu pokúsil. Dvojka ma veľmi zaujíma a čakám na ňu.

Mam síce skoro 40, ale kúpila som si ju… a páči sa mi… už ju po mne prečítala sestra, dcéra, synovec… konečne niečo od slovenského spisovateľa v tejto dobe v tomto žánri…

Odkedy som túto knihu počas prázdnin začal čítať, tak som celé dni nerobil nič iné. Kniha je výborná a veľmi pútavá. Ako už z nadpisu vyplýva, podľa mňa má veľmi dobré predpoklady stať sa bestsellerom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Osobne by ma zaujímal aj film podľa tejto knihy – otázkou zostáva, kto by ho zrealizoval…

Milý Ján Papuga, chcem Ti povedať, že som skoro celú Tvoju knihu prečítal. Skončil som na kapitole, ktorá sa volá Hrobka. To, čo som čítal, bolo veľmi dobré. Najnapínavejšie bola zatiaľ kapitola, ktorá sa volá Neznámy. Prečítal som už 14 kapitol. Keď dočítam túto knihu, tak by som si rád kúpil tú dvojku, čo vydáš. Videl som jej obal, bol veľmi zaujímavý. Myslím, že to bude aj napínavé čítať. Napíšem Ti, keď dočítam V krajine havranov I.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.