PREDVOLEBNÝ NÁMET…

Zdieľajte, prosím, čo najviac. Každý jeden, čo je môj priaznivec. Do volebného moratória sa môže…
Priatelia, kolegovia, známi, blížia sa voľby (k ním chcem ešte napísať konkrétnejší text). Asi viete, že som sa stal členom strany Život – NS, ktorá je v spojení s SNS. Moje rozhodnutie bolo dôkladné a verte, že si uvedomujem všetky riziká, mám prehľad o tom, kto nás riadi či chce riadiť, viem kto čo urobil alebo neurobil. A uvedomujem si aj výhody vstupu do strany, minimálne to, že som spoznal veľa fajn ľudí, ktorí možno nie sú na bilboardoch, ale majú v sebe česť a lásku k národu, k občanom. Na kandidátke ma však nehľadajte, od začiatku som nemal záujem ani o komunál, ani o parlament. Zaujíma ma exekutíva, v strane som odborníkom na školstvo a poskytujem im poradenstvo, ako som to robil roky pre celé SK. Nemám veľké oči, no aktivizmus ma už nenapĺňal, v tomto stave sa tu bez politiky nič nezmení, žiaľ. Nemám záujem stále bojovať a prosiť o zmeny v školstve, chcem ho s Vami nastavovať. Preto som sa obetoval, dal som svoje meno politike a uvidím, čo sa stane. Ak nie, už teraz sa teším na plány, ktoré mám. Odhodím politiku a budem sa venovať svojmu povolaniu, poslaniu a záľubám, ktoré sú teraz odsunuté na druhú koľaj. Uvažujem aj o vzdaní sa témy školstva, lebo príliš veľa viem na to, že sa obávam o jeho osud, o osud detí a mladých z aspektu vzdelávania – radšej teda nemyslieť na túto oblasť, keď ňou nevieme pohnúť. Aj preto skúšam politiku, aby som niečo mohol zmeniť. Pravidelne som Vám zverejňoval svoj koncept renovácie školstva. Keďže má 39 bodov, nestihol som som ho zverejniť celý. Preto Vám dávam na uvedenom linku celý môj koncept programu pre školstvo – koncept, t. j. dokument, ktorý sa dá ďalej rozvíjať. Ak ho aj neuplatním, možno sa niekto ním inšpiruje. Nerobil som ho sám, pomáhali my stovky ľudí z komunity škôl. Ak strana SNS získa silný mandát a rezort školstva, je šanca, že sa niečo zmení, že niečo zmeníme. Isto, má to veľmi veľa premenných na to, aby sa základné zmeny v školstve aplikovali, aby som sa stal niekým, kto tie zmeny aplikuje. To však nemôže robiť niekto, kto nepozná regionálne školstvo do detailov!
Verím, že moje znalosti a skúsenosti obe strany, Život a SNS, využijú a možno sa konečne niečo zmeni. Viem, že máte občiansku pamäť a ťažké srdce na politiku. No horšie zažijete, ak zvolíte niekoho z bývalých vlád za posledné tri roky alebo PS. Ruku dám za to do ohňa, že vlády z takýchto strán zničia štát, našu suverenitu a veľmi rýchlo prejdú na zásahy do života občanov – aj mladých ľudí! Vzdám sa akýchkoľvek aktivít, ak sa tak nestane. Buďte si istí, že národ v prípade takejto vlády bude trpieť a potom už bude neskoro. Samozrejme, všetky vlády to budú mať ťažké. Ale politických analfabetov dať do spoločensky, ekonomicky a legislatívne zruinovaného štátu je obrovské riziko. Verím, že PS raz bude dobrou stranou, no momentálne je to bublina s nebezpečným obsahom.
Ak sa teda pokúsite dať šancu školstvu, voľte SNS, ku ktorej som ako člen strany naviazaný a pokúsme sa zmeniť školstvo. Ak sa dosiahne silný mandát, máme šancu a ja mám jasný plán.
Viem, že necítime istotu v žiadnom politickom subjekte. Sme príliš poznačení zlými skúsenosťami vlád po 1989. Ale ja verím, že politici sa mohli učiť tri roky, ako sa to robiť nemá a že ich vzdelávanie môže priniesť ovocie.
Nech žije Slovensko a Slováci!

Koncept programu pre školstvo

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.