Cvičebnica ku Kompendiu slovenčiny

Cvičebnica pre žiakov, učiteľov a priateľov vyučovania slovenského jazyka

C V I Č E B N I C A je druhou časťou Kompendia slovenčiny. Obsahuje  vyše 3200 písomných i ústnych cvičení, úloh a testov. Cvičebnica kopíruje štruktúru Kompendia a odpovede na jednotlivé cvičenia vyplývajú z práce s Kompendiom. Cvičebnica neobsahuje riešenia úloh. V prípade, že riešitelia nevedia úlohu vyriešiť, obrátia sa na mňa ako autora s požiadavkou zaslania kľúča odpovedí daného tematického celku.

Súčasťou Cvičebnice je kapitola o metodike práce s knihou a o všeobecných zásadách vyučovania jazyka.

Útvar: cvičebnica (zbierka úloh a cvičení na rozvíjanie jazykovej teórie a na jej aplikáciu) ku Kompendiu slovenčiny, ktorá zachytáva učivo slovenského jazyka v rozsahu základnej a strednej školy, no viaceré z cvičení sa dajú použiť aj v rámci vysokoškolského štúdia lingvistiky (napr. didaktiky).

POZOR, POZOR, POZOR - jesenná akcia: 10 objednaných kníh pre Vašich žiakov + 1 zadarmo pre učiteľa. A v rámci Bratislavského kraja takúto objednávku dovezieme na naše náklady.

OBJEDNÁVKY Cvičebnice: Objednávky knihy sa realizujú cez internetový obchod: link. Ak vám nevyhovuje objednávanie cez internetový obchod alebo potrebujete informácie o zaslaní knihy, kontaktujte distribúciu prostredníctvom e-mailu: knihyjanapapugu@gmail.com. V prípade odborných otázok a pripomienok ku knihe napíšte autorovi na e-mail  janpapuga@gmail.com. Objednávku expedujeme do týždňa.

Autor: PhDr. Ján Papuga, PhD. ©

Editorka: Mgr. Gabriela Kratochvílová

Návrh obálky: Ondrej Sova

Grafika 1. vydania: Radim Jančovič

Recenzenti: PhDr. Eva Dodeková, Mgr. Gabriela Kratochvílová, PaedDr. Beáta Pácalová

Počet strán: 476

Rok 1. vydania: 2020

Rok ukončenia prvopisu: 2020

Cena: 37,90 € 

Na stiahnutie: slávnostné online uvedenie knihyobálka knihy - zadná časť s anotáciou * predhovor * obsahukážka z knihy

Kľúč k Cvičebnici: 1. kapitola - Komunikácia; 2. kapitola - Jazyk a reč, 3. kapitola - Zvuková rovina jazyka slovenského jazyka, 4. kapitola - Morfologická rovina jazyka

Teším sa na vašu spätnú väzbu, námety, skúsenosti z hodín a konštruktívne pripomienky ku knihe.

OHLASY:

Prvé desiatky strán Cvičebnice zhltnuté a zatiaľ je absolútne skvelá. Dúfam, že čoskoro si budem mocť urobiť radosť aj Kompendiom literatúry, ideálne chronologicky radenom. Ja sama by som chcela byť žiačkou na hodinách, kde sa takýmto štýlom pracuje... A pre mňa je veľký bonus môcť sa na veci dívať ,,očami niekoho iného", lebo sú dôverne známe, ale často z úplne iného uhla pohľadu podané ako mám ja, a už teraz mám pár stereotypov nabúraných (čo som za pomerne krátky čas nazbierala) a kopec nápadov ako ich zbúrať. Ďakujem a teším sa na ďalsiu Vašu publikáciu do zbierky.

Dobrý deň, pán Papuga, v piatok mi prišla Vaša Cvičebnica, hneď som mala krajší deň, celý večer som sa nemohla od nej odtrhnúť. Napíšem to úplne jednoducho - úžasná práca - také niečo vo výučbe SJ, podľa mňa, veľmi chýbalo, toľko pestrých úloh v jednom zdroji - výborné, určite táto Cvičebnica osloví mnohých. A určite sa stane aj neoddeliteľnou súčasťou mojich príprav na vyučovanie.