ŽIADNA IDEOLÓGIA A POLITIKA NA AKADEMICKEJ PÔDE

Jedna z veľmi dôležitých vecí, o ktorú sa zasadím v rámci našej politickej strany v prípade úspešných volieb, bude zákaz akejkoľvek nevhodnej ideológie, propagandy a politiky na materských, základných, stredných i vysokých školách. Všetky školy sa budú sústrediť iba na vyučovaciu a výchovnú činnosť, pričom pochybné poznatky, škodlivé a neoverené myšlienky a akákoľvek politika bude zo škôl vylúčená a v prípade porušenia sankcionovaná. Bude to platiť aj pre rôzne propagačné letáky, ideologické knihy či interaktívne podujatia. Ak sa funkcionár akejkoľvek školy stane politicky exponovanou osobou, musí opustiť svoju funkciu. Pred žiakov a študentov na akademickej pôde exponovaný politik nevystúpi. To všetko bude platiť aj na rôzne aktivity mimoškolských organizácií. Samozrejme, budú možné rôzne aktivity o výchovných témach, prehlbujúce výchovno-vzdelávaciu činnosť. Ale bez propagandy, politiky a vnucovania. Pred deti však bude môcť predstúpiť iba odborník alebo človek s primeraným vzdelaním súvisiacim s výchovou a vyučovaním žiakov. Prednášať bude môcť len osoba, ktorá má renomé v oblasti, o ktorej chce prednášať a aktívne sa tejto činnosti venuje. A vždy bude prítomný na aktivite v rámci školy zamestnanec školy, neexistuje, že ho vylúčia z aktivity pre žiakov. Toto všetko bude platiť pre akékoľvek aktivity významných inštitúcií, ktoré sa zaoberajú výchovou, vzdelávaním či animovaním detí a mládeže. Žiadna politika, žiadna propaganda, žiadne šírenie nevedeckých informácií.

Neexistuje, aby kadejakí politici, prípadne rôzne zložky vlády zneužívali školy na predvolebnú kampaň, na ovplyvňovanie politického názoru, na získavanie voličov a potom sa na ne zase vykašlú! Žiaci, rodičia, pedagógovia, nenaleťte takýmto indivíduám. Málokedy chcú pomôcť školstvu. Skôr chcú pomôcť sebe!

Učme sa k žiakom pristupovať tak, aby mali sumár kvalitných a objektívnych informácií a potom sa sami, prípadne s blízkymi rozhodli, čo si vyberú.

Škola nesmie byť propagandou, podsúvanou ideológiou a šíriteľom nezmyslov, učiteľ nesmie byť fanatickým ideológom!

Prosím, zdieľajte…

Zdieľať

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.