Starí do šrotu!

Mám veľmi vzácnu kamarátku, ktorá sa verejne nevyjadruje k dianiu, hoci tiež trpí a vidí, čo za politikov sa ujalo vlády. Dokonca mňa krotí, keď som ostrejší v názoroch. Má už rizikový vek, no je oveľa významnejšia pre Slovensko ako väčšina nechutných politikov, z ktorých jednu citujem nižšie. V takomto rozpoložení mi napísala nižšie citovanú súkromnú správu. Verejne by to nenapísala, s jej súhlasom to zverejňujem. Keď už ona toto povie, som v strehu, lebo fakt nie je ženou, čo burcuje, politikárči či sa na niečo sťažuje. Inak, väčší vrchol cynizmu som si už nevedel predstaviť. No vláda prekvapuje deň čo deň.

 

Citujem teda tú moju mierumilovnú kamarátku: „Poslankyňa NRSR (!) Zemanová, predsedníčka poslaneckého klubu SaS na otázku moderátorky Jančkárovej, ako hodnotí skutočnosť, že ľudia starší ako 65 rokov sa z pôvodne tretej skupiny očkovania prepadli do skupiny č. 8, odpovedala a teraz presne citujem: ,Títo starší ľudia už nemajú pre štát takú ekonomickú hodnotu.´ Všade na svete, už v staroveku aj indiánskej kultúre aj vo východných krajinách, si ctia starých ľudí ako drahokam a tu des… Totálne morálne dno. Janko, raz aj oni zostarnú.“

Toto je to, čo kritizujem najviac. Očakával som konečne slušnú a empatickú politiku. Kovid im zazlievam iba sčasti. Ale neľudskosť vystupňovali do výšin. A viete, že odkladanie starých ľudí bola kedysi konšpirácia?

 

Táto strana pre mňa definitívne skočila. Najmä ľudsky. A to, že sa už ozývajú ľudia, čo politiku nikdy neriešili, je veľmi vážnym signálom. A ten by mali títo politickí hochštapleri počúvať.

 

 

 

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

 

 

Zdieľať

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.