Rozhovory o politike – 1. časť. Podanie trestného oznámenia

Rozhovory o politike s Adrianou a Jánom – 1. časť: http://www.youtube.com/watch?v=LXVzRq6EuIk

S Adrianou Kráľovou sme nahrali dialóg, ktorý sme nazvali Rozhovory o politike. Ide o pilotnú časť, na základe ktorej sa rozhodneme, či budeme pokračovať. Aj keď je téma o politike, pripomíname, že obaja sme politicky nezávislí a berieme politiku ako nevyhnutnú súčasť, ktorá priamo ovplyvňuje naše životy a v rámci politickej gramotnosti o nej treba hovoriť a ovplyvňovať ju zdola. Určite nepropagujeme žiadnu stranu, žiadne hnutie, žiadnu vládu. Iba hovoríme o dôsledkoch zlej politiky z pohľadu občanov. A ako pedagógovia najmä o školstve, ktoré je základom spoločnosti. Sme predstavitelia strednej vrstvy, nikto nás nefinancuje a naše názory vyplývajú z vlastného presvedčenia a z kontextu doby. 

Témou pilotnej časti je najmä trestné oznámenie, ktoré sme spolu spísali a bolo podané spolu s vyše 100 signatármi, ktorí sa pripojili, NA GENERÁLNU PROKURATÚRU. Ide o oznámenie o porušovaní bezpečnosti práce, o ohrození zdravia a o manipulácii s biologickým materiálom. Dotýka sa to povinnosti nosiť v škole rúško a možnosti realizovať testovania žiakov školami, teda laikmi. Trestné oznámenie nie je proti žiadnej škole ani proti riaditeľom! Podali sme ho ako podozrenie na úrady, ktoré toto spôsobili.

Upozorňujeme, že nie sme popieračmi covidu ani účinných a logických opatrení v súlade so zákonmi. Nie sme konšpirátormi. Sme v kontakte so stovkami ľudí a naše názory sú prienikom štúdia, skúsenosti a komunikácie s konkrétnymi ľuďmi, priateľmi.    

O nás:

Mgr. Adriana Kráľová – info na adriana.kralova@protonmail.com

PhDr. Ján Papuga, PhD. – info na www.janpapuga.sk 

Našu dobrovoľnícku činnosť môžete finančne podporiť darom na občianske združenie VŽDY SPOLU na číslo účtu: SK45 8330 0000 0022 0122 5133 (poznámka: dar). Z týchto prostriedkov financujeme našu činnosť a rôzne podania porušovania ľudských práv a práv detí. Ak nás chcete podporiť nemateriálne, stlačte odber, dajte lajk, zdieľajte alebo sa vyjadrite v diskusii.

Ďakujeme. 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.