Riešenia na zlepšenie situácie existujú

V posledných dňoch som si študoval niekoľko zdrojov o epidémii a o jej prípadnom riešení. Zaujímavé informácie som našiel. A je čoraz viac bežných ľudí, čo si študujú túto odbornú problematiku. A nie iba odborníci. Tí neraz majú ďalej od objektivity ako bežný občan nevyštudovaný v odbore. Sledujem aj rôzne logické a pravdepodobne aj účinné návrhy opatrení na zlepšenie situácie na Slovensku, ktoré ponúkajú odborníci i laici. Niektoré z nich sú overené v zahraničí.

 

Pôvodne som v dnešnom texte chcel vymenovať riešenia, ktoré by mohli vylepšiť stav boja proti chorobe. A také naozaj existujú! Ale potom som si uvedomil, že by bolo zbytočné rozvádzať to formou blogu. My tu dole bez politických či iných záujmov vieme, že sa to dá zvládať inak a lepšie. Isto, úmrtiam sa úplne nezabráni! Určite sa však dajú znížiť…

 

Ale akákoľvek rada je zbytočná. Veď ich naša vláda denne dostáva po desiatkach. V slovenskej politike však niet sebareflexie, slušnosti, empatie, odbornosti, ľudskosti. Vyníma sa egoizmom, politikárčením, láskou ku kapitálu, prekrúcaním štatistík, ignorovaním nezaujatého ľudového hlasu z reálneho života, pohŕdaním zákonmi štátu a morálkou, tvrdohlavosťou a nevraživosťou. A vtedy sú akékoľvek rady založené na rozume a skúsenosti zbytočné. A je jedno či v čase epidémie, či v čase štandardného života, či pod vládou prípadnej novej koalície. Slovenský politik počúva sám seba a sadá k svojim vranám.

 

 

 

 

 

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

 

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.