Priznanie

Som liberál, lebo rešpektujem, že slušní ľudia majú mať svoje práva do takej miery, aby mali šťastný a plnohodnotný život v miere, aby neškodili iným slušným ľuďom.

Som konzervatívec, lebo sú hodnoty, ktorých sa nemožno zriecť a treba ich mať na očiach, v mysli a v srdci ako podstatu sveta, národa, človečenstva a života vôbec.

Som pravičiar, lebo si uvedomujem, že prostriedky nie sú nekonečné a treba s nimi hospodáriť tak, aby sa ušlo každému a nedrancovala sa Zem kvôli niekoľkým egoistom alebo kvôli bezbrehému mrhaniu.

Som ľavičiar, lebo mnohým ľuďom treba pomáhať, keďže neplatí, že každému sa z darov Zeme a ľudstva ujde rovnako.

Som veriaci, lebo ma drží viera, že po trápeniach v živote príde pokoj, mier a láska v tom inom svete, nech vyzerá akokoľvek. A zároveň verím v božie mlyny.

Som ateista, lebo neverím, že by Boh dovolil to, čo sa deje v súčasnom svete ženám, deťom, chudobným, chorým a hladným. A vôbec ľuďom, ktorí žijú cnostne a slušne.

Takéto priznanie politici a oligarchovia nikdy nevyslovia, lebo oni slúžia skupinkám, nie národom, a preto im je blízke vyhraniť sa a ignorovať ostatných.

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.