ODMENY

 

Neviem, či má význam písať na FB, keďže učiteľské mŕtvoly sú často mimo sociálnych sietí a  pokorne si šepkajú nespokojnosť v zaprášených kútoch zákutí školy. Ale aspoň sa mi uľaví. A možno to osloví potenciálnych školských politikov. Toto ma ale fakt nadvihlo: http://www.tvnoviny.sk/domace/1945937_ministerstva-sa-dohodli-ze-ucitelia-nedostanu-odmeny-vraj-je-to-tak-spravodlive. Nie preto, že som odkázaný na nejakú odmenu, najmä keď som v škole z presvedčenia, aby som ho nenechal len tak nekompetentným úradníkom a politikom, čo devastujú školstvo, školy, žiakov a učiteľov.

Áno, dať niektorým učiteľom odmenu a druhým nie, je vskutku diskrimináciou, minulý rok tolerovanou. Ale je to dôsledok dementného prerozdelenia škôl, ktorý priniesol takéto absurdity. Ministerstvo vnútra má na starosti školy???!!! A potom že sa polarizujeme. Prečo to však nespravili tak, že dajú odmeny učiteľom aj pod inými zriaďovateľmi. (Možno ministerstvo vnútra ustúpilo, veď potrebuje tisíce eur za prehnane drahé kamery, ktoré sa asi budú s policajtmi aj rozprávať.) Jasné, že nejde dať všetkým odmeny,  veď niet peňazí, nedať nikomu je ľahšie! A toto ma pravidelne dostáva  do vývrtky. PEŇAZÍ NA SLOVENSKU JEST!!! LEN SA NIMI, SOM PRESVEDČENÝ, ZÁMERNE MRHÁ. Nemalo by sa kradnúť (a to nie je fráza)!, obstarávať za astronomické ceny, investovať do hlúpostí typu sifóny, vyrábať nekvalitné učebnice, neumožňovať vzniku desiatok škôl, neodmeňovať školských pohlavárov a dávať im za ich neschopnosť odstupné, akoby vyvíjali spásonosnú činnosť, nefinancovať zbytočné školské úrady a inštitúcie, neinvestovať do zbytočných testovaní a projektov, ktoré po ich realizácii upadnú do zabudnutia…

Je hanbou ministerstva, kam sa školstvo dostalo. Do situácie, že nie je aspoň na symbolickú odmenu pre učiteľov (a na iné ani nehovoriac). Kým úradníci, riaditelia sekcií a iných zbytočných inštitúcií si isto spravia krásne Vianoce. No pre učiteľov niet nič navyše, hoci záujem o výkon tohto povolania je tak nízko asi ako záujem politikov riešiť školstvo (pozor, nastupuje fínske školstvo!). Najprv nám povedia, že sme nekompetentní na vyučovanie, potom sa konštatuje, že ministerstvom dotovaná inštitúcia mrhá prostriedkami alebo je v mínuse, zaplatí sa trestuhodná pokuta za zlé obstarávanie nového internetu či prehliadne sa vážne porušenie akademických pravidiel vplyvnou osobou.

Toto ma zdvíha zo stoličky! Nie že nebudú odmeny. Ale že tvrdia, že na ne práve pre učiteľov nie je. To je najväčšie poníženie pedagógov, keďže sa to prezentuje nie ako grobianske klamstvo, ale ako realita postavená na klamstve, naznačujúca, že sa tak koná pre naše dobro. Je tu ešte niečo, čo ma štve viac: To, že si dobre uvedomujem, prečo si tento chrapúnsky cynizmus k nám dovoľujú…

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na ODMENY

  1. Jana Čillíková povedal:

    Vážený pán Papuga, ako vždy, hovoríte mi z duše. Práve dnes sme takto podobne komentovali rozhodnutie MŠ u nás v zborovni. Je choré, keď je školstvo financované z troch strán, z ktorých si každá niečo uchmatne pre seba a je choré, keď ministerka, ktorá sa má učiteľov zastať, alibisticky vyhlási, že ona nie je náš zamestnávateľ. Pýtam sa, načo nám je takéto ministerstvo s takouto ministerku na čele. Tiež si , bohužiaľ, uvedomujem, prečo si takýto ponižujúci prístup k nám dovoľujú. Bola by som zvedavá , aké odmeny podpíše pani ministerka svojim verným na MŠ.

  2. spravca povedal:

    Určite veľké 🙂 Je to zlé, treba publikovať, vŕtať do nich a nezabúdať na kauzy…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.