Nejde o pôvod vakcíny

Ale dobre to vedia robiť! Chlieb a hry. Alebo chliev a hry. To handrkovanie okolo vakcíny vynikajúco odvádza pozornosť od zvráteností, ktoré konajú, alebo od skutočných problémov, ktoré Slovensko má a neriešia sa (dlhodobo).

 

Celé Slovensko teraz rieši hádku politikov storočia, nech sa národ baví. Normálni a slušní politici by si to vyriešili medzi sebou a potom by ponúkli riešenie a verejne ho prezentovali. No slovenská politika dlhodobo takýto princíp popiera, ba systematicky buduje rozpory, čo sa potom prejavuje v polarizácii a rezignácii spoločnosti.

 

Vakcína má byť dobrovoľná. A ak sa už máme očkovať, nech sa každý svojprávny občan rozhodne, čím sa chce očkovať. Suverénne. Sám si vie zistiť informácie, trebárs aj od svojho lekára. A nech je tá vakcína hoci z Hornej Dolnej. Ak je tam vedecké laboratórium, nech sa páči. Určite sú tam väčší odborníci ako medzi politikmi s pochybným vzdelaním.

 

Že nie je vakcína registrovaná? No a? Je overená, používa sa vo vyspelých štátoch, nepočuť o vážnych následkoch. Navyše ju netreba po druhý raz aplikovať. A máme aj svoje liekové agentúry, čo ju vedia posúdiť, či je bezpečná. Nepotrebujeme tú európsku, ktorá sa isto nebude rozhodovať iba odborne.

 

Necítim sa ako pokusný králik, viem, ako si vybrať vakcínu, ak sa budem chcieť dať zaočkovať, a určite ma najmenej zaujíma, odkiaľ pochádza. Veď už za komunizmu sa chodilo do Ruska za kvalitným liečením. Snáď si niekto nemyslí, že ak použijeme vakcínu z Putinovej krajiny, tak nás otrávi. Potom sú v keli rozumnejšie štáty, čo ju už používajú. A studenú vojnu nech si politici riešia kdesi tam v ringu a nech v principiálnych veciach neotravujú občanov.

 

Takže nech nikto nerobí z občanov nesvojprávnych. A hlavne nenaleťme týmto politickým šou, v ktorých ide o to, kto z koho, kto bude populárnejší, kto sa komu postaví, kto sa akej zahraničnej krajine strčí a kto lepšie zakryje nekompetentnú a škodlivú politiku.

 

 

 

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

Zdieľať

Pridaj komentár / Recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.