MDD. Deťom…

Všetci sme deťmi mám a otcov. Ale 1. 6. si pripomíname deti, ktoré sú deťmi z hľadiska svojho veku. Tie deti, na ktoré isto aj pod vplyvom každodenných starostí zabúdame, tie deti, ktoré przní súčasná spoločnosť, tie deti, ktoré musia čoraz skôr dospievať…

Tým želám, aby mali rodičov (alebo ľudí v roli rodiča). Aby mali chápavých, rozhľadených primerane prísnych a hlavne ľúbiacich rodičov. Aby nezomierali a netrpeli nedostatkom toho, čoho je v súčasnosti zatiaľ dostatok. Aby mali vzdelaných, citlivých a prístupných pedagógov, kvalitné školy a vzdelanie, ktoré využijú vo svojom živote. Aby mali okrem povinností čas na rodinu, hru, zábavu, lásku, priateľov a záľuby. Aby životné prostredie neznepríjemňovalo ich životy a aby ho chránili lepšie ako naša generácia. Aby nemali tendenciu napodobňovať krutých dospelých a zlovestné zvyky plaziace sa po svete. Aby sa naučili, že mať niečo je viac ako túžiť po všetkom.

Krásny Medzinárodný deň detí!

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.