HODINY ŠKOLOVEDY – I. časť

Kolegovia, rodičia, žiaci, priatelia, priaznivci školstva,

 

keď počúvam kto všetko a AKO sa vyjadruje k školstvu a k školám, ide ma rozdrapiť. Najmä preto, že moje dlhoročné tvrdenie, že veci sa meniť dajú a pomerne ľahko, platí. Riadim sa frázou, všetko sa dá, len treba chcieť (navyše treba mať skúsenosť, kompetentnosť a vzdelanie). Často sa ma pýtajú, ako by som to a to zmenil. Radšej to nezverejňujem, lebo sa okolo toho strhnú také nenávistné diskusie, že stratím všetky zvyšné ilúzie. Napriek tomu som sa rozhodol, že na základe svojich dlhodobých a rôznorodých pedagogických skúseností spustím pravidelnú (zatiaľ) e-reláciu Hodiny školovedy, v ktorej predstavím svoje nápady.  Neviem zatiaľ, či mám vyššie ambície. Isté však je, že verím, že slová, diskusie, články, blogy vplývajú na tých hore a možno sa raz niečo zmení. A možno niekto z nás bude môcť niečo meniť. Ak nie, tak diskusie sú niekedy ventilom toho, čo nás trápi. Zatiaľ bude táto diskusia jednostranná, no v budúcnosti nevylučujem priamy dialóg, dokonca živé stretnutia.  Samozrejme, otázky, pripomienky a konštruktívne myšlienky možno počas vysielania písať, budem na ne reagovať.  To YouTube umožňuje.

 

Prvá časť mojej relácie bude vo štvrtok 3. 6. 2021 o 16.00 (nastavte si pripomienku). Viac nájdete v priloženom linku: https://www.youtube.com/watch?v=fAHQ9cAvBFM

 

Témy I. časti:

– testovanie 9, testovanie EČ: Čo s maturantmi a deviatakmi?;

– ako učiť slovenčinu – klasika či inovácia?;

– projekty: Robí celá rodina;

– povinné materské školy? No a?

Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.