Dobojované

Pre tých, čo sledovali moje súperenie so štátom a hlúposťou, oznamujem, že je dobojované. Sčasti aj mojou chybou, keďže som prihlášku na VK na riaditeľa ZŠ s MŠ, Riazanská v BA poslal v posledný deň, nevšimnúc si, že úrad Bratislava-Nové Mesto ju tam chce mať fyzicky. Domnieval som sa, že rozhoduje pečiatka na obálke. U nás na Novom Meste však nie. Nič to nemení na tom, že by som aj tak asi nevyhral. Lebo rozprávam, robím, spochybňujem. Navyše som stretol niekoľko špinavcov. A viete, že tých špinavcov je oveľa menej ako tých normálnych. No majú neuveriteľnú silu, lebo slušní mlčia. Nebudem hovoriť, že som ja nespravil chyby. Ale tri roky som riadil predtým zdevastovanú školu na krku s pravidelnými kontrolami, čo dorazila boľševická inšpektorka Kalmárová, ktorá požadovala účelovo moje odstúpenie (je to na súde). Slušne som odstúpil, aby mestu nerobila vtedajšia vláda gaunerov zle. Okrem toho mám v úcte starostu, ktorí veril mojej práci, poznal ju a čelil tlakom, aby sa ma zbavili bez ohľadu na 180 ° obrat v našej škole. Po mojom odstúpení sa spustili procesie nehodné pedagogického povolania podporované “novými” a totálne nekompetentnými poslancami v našej rade školy, ktorí boli schopní zvoliť kandidátku s podivnou históriou. Cieľom bolo odstrániť Papugu. Tak som od dnešného dňa doma, čerpám dovolenku, som slobodný, voľný a nezávislý. Mám veľmi veľa nápadov, ktoré by našu školu dostali do výšok. Nuž, zužitkujem ich inak alebo inde. Teraz si hlavne oddýchnem a porozmýšľam, čo ďalej. A či sa vôbec ešte budem venovať tej mašinérii zvanej školstvo. Tento raz nemusím brať odhlad na to, že som riaditeľ štátnej školy. Ľúto mi je len to, že som mal podporu veľkej časti komunity, že som sa v škole namakal a že mi nebolo umožnené ukončiť funkčné obdobie a resty, ktoré som pre časté kontroly nemal čas riešiť. Zvažujem, že o tom všetkom, čo sa mi stalo, napíšem knihu. Prečo? Lebo môj boj je podobný mnohým z nás… PS: Vôbec sa nebojte, že zostanem na holej zemi 🙂
 
A kým ešte píšem o školstve, tak, pamätáte si moje články o otváraní škôl? Pre dva týždne chaos, nákupy teplomerov za tisíce… Akoby sme na to neupozorňovali. Zbytočne sa premrhali sily a kopec financií. Milujem to, ako vládnuci priznávajú chybu. Otvoria školy, akoby sa nič nestalo. Čo ten ich vraždiaci vírus zmizol za dva týždne??? Želám si, aby nás učiteľov viac počúvali. Želám si apolitizáciu školstva riadeného pedagógmi. Želám si sedliacky rozum a orientáciu v regioškolstve.
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.